The Raider Wire

Tips for a Healthy School Year

This is an example of a meal plan a student could make for themselves for the school lunch. This meal plan has a healthy base, and is quite affordable, the total cost for making these 5 meals was $28.98. Everyone has the ability to change and make a healthy living for themselves.

Kayla Salemi, Staff Writer

September 23, 2016

As the school year kicks in, students are beginning to slack on their own health due to all these tests and projects swarming in at once. Although school is very important, one’s health is extremely more vital to one’s life. Below are tips and need to know information on maintaining a healthy lifestyle:   Get active ...

The student news site of North Forsyth High School
Meal